Düşünür Eğitim Sistemi

Her öğrencinin farklı özellikleri olduğunu kabul ederiz.
Uyguladığımız programlarla her öğrencinin başarılı olabileceği yönlerini keşfeder;
yetkinliklerini, yeteneklerini ve çok yönlü becerilerini geliştiririz.

 • Global Languages Programme

  Düşünen, araştıran, üreten dünya vatandaşı bireyler olma yolunda en önemli edinimlerden biri de İngilizce ve farklı dünya dillerinde dört dil becerisinde belirlenen hedeflerde dile hakim olmaktır. Düşünür Koleji’nde öğrencilerin okul öncesinde temelleri atılan dünya dillerini öğrenmeye olumlu tutum geliştirmeleri ve bu olumlu tutumlarını, hayat boyu öğrenme düzlemine taşımalarını sağlamaktır. ‘Global Thinkers’ projesiyle 21. yüzyıl yaşam becerileri kapsamında eleştirel izmir kolejleri, ilkokul, anaokulu, özel okul düşünce, işbirliği, yaratıcılık ve iletişim becerileri dünya dilleri programına entegre edilmiştir. Seçmeli dünya dili (Almanca, Fransızca, İspanyolca gibi) edinim programı erken yaşlarda başlar ve ortaokulun sonuna gelindiğinde A2.3 seviyesinde temel kullanıcı kazanımları edinilmiş olur. Öğrenci dört dil becerisinde de kendisini temel ihtiyaçları konusunda rahatlıkla ifade eder ve günlük hayatta hedef dilde iletişim kurabilir. İngilizce seviyesi farklı sınıf seviyelerinde uluslararası akredite olmuş uluslararası sınavlarla ölçülür. Cambridge Esol Young Learners Starters ve Movers sınavları ilkokul düzeyinde uygulanan sınavlardır. Ayrıca ortaokul düzeyinde Cambridge Esol Young Learners Flyers ve KET, PET, FCE sınavları uygulanır. Ayrıca Toefl Primary ileriki yıllarda girecekleri akademik sınav uygulamaları için bir temel oluşturur ve durum tespiti olarak değerlendirilir.

 • Yaşam Becerileri Akademisi

  Yaşam Becerilerini Geliştirme Programı Düşünür Kolejinde; akademik derinlik kadar beceriler de önemsenir, eğitim ve öğrenme programına entegre edilir.
  Yaşam Becerilerini Geliştirme Programı; günlük pratik hayata etki edecek ve hayatı kolaylaştıracak temel becerilerin edinimi ile ilgilidir.
  - Kent kültürü ve kent yaşamına etkili katılım,
  - Toplu taşımayı etkili kullanabilme,
  - Temel beslenme ve kişisel bakım gibi beceriler bu kapsamda ele alınabilir. izmir kolejleri, ilkokul, anaokulu, özel okul İletişim Becerilerini Geliştirme Programı;
  - İş hayatında takım çalışmasını yürütebilme, işbirliği yapabilme,
  - İkili ilişkileri sağlıklı yürütebilme, empati kurabilme,
  - İletişim araçlarını doğru kullanabilme,
  - Doğru, etkili hitap ve konuşmalar yapabilme gibi beceriler bu kapsamda ele alınabilir.
  Düşünme ve Problem Çözme Becerilerini Geliştirme Programı Eğitim ve öğrenme sistemimizdeki temel yaklaşımız “düşünmeyi öğretmek” olarak özetlenebilir.
  - Yaratıcı Düşünme
  - Eleştirel Düşünme
  - Tasarım Odaklı Düşünme
  - Çözüm Odaklı Düşünme
  - Akıl Yürütme
  Örnek vakalar, altı şapkalı düşünme teknikleri gibi birçok yöntemle atölyelerde çalışmalar yapılır.

 • Sanatçı ve Sporcu Düşünürler

  Geleceğin Sanatçı ve Sporcuları Düşünür’de izmir kolejleri, ilkokul, anaokulu, özel okul Düşünür Koleji öğrencileri;
  - En az bir enstrüman çalar,
  - En az bir sanat alanıyla ilgilidir,
  - En az bir spor dalında kendini geliştirir. izmir kolejleri, ilkokul, anaokulu, özel okul Eşsiz yeteneklerle doğduğuna inandığımız çocuklarımızın her birinin mutlaka sanatsal ve sportif açıdan gelişmesi ve yeteneklerinin beslenerek sanatı ve sporu yaşam tarzı haline getirmeleri Düşünür Koleji eğitim felsefesinin omurgasıdır. izmir kolejleri, ilkokul, anaokulu, özel okul

Proactive Counselling

Düşünür Koleji’nde Psikolojik Danışmanlık ve Rehberlik Programı tüm eğitim ve öğrenme sürecinin merkezinde yer alır. Uygulanan önleyici rehberlik (Proactive Counselling) yaklaşımı sayesinde süreçlere erken müdahale edilir. Öğrencinin; Kendini keşfetmesi ve güçlü yönlerine odaklanması, Benlik algısının yerleşmesi, Öz saygısı yüksek, çevresiyle anlamlı ilişkiler kurabilen bireyler olması için her öğrenciyle düzenli görüşmeler ve dar grup çalışmaları yapılır. Aynı zamanda öğrencilerin gelişim süreçleriyle ilgili olarak Aile Farkındalık Programları düzenlenir. Bu sayede öğrencilerin potansiyellerinin en üst noktaya ulaşabilmesi sağlanır.

Sosyal Sorumluluk

✱- Düşünür Koleji öğrencileri, eğitim ve öğrenme süreçlerini dünyaya ve topluma olan sorumluluklarını unutmadan yaşarlar.
✱- Erken çocukluk döneminden itibaren her öğrenci, danışman öğretmeni rehberliğinde bir sosyal sorumluluk projesinde yer alır, projesini ve deneyimini ailesi ve arkadaşları ile paylaşır.
✱- Öğrencilerimiz, bilinçli, duyarlı ve sorumlu birer birey olarak topluma katılırlar.
✱- Yaş gruplarına ve toplumsal ihtiyaçlara göre planlanan projeler, kolektif bir çalışma olabileceği gibi bireysel olarak da gerçekleştirilebilir.

Eğitim İçin İdeal Okul

 • Sağlıklı Okul

  izmir kolejleri, ilkokul, anaokulu, özel okul Okulumuzda öğrencilerimizin karşılaşılabileceği sağlık sorunlarına müdahale etmek için bir doktor görev yapmaktadır. Doktor günün belli saatlerinde okulda bulunmaktadır.
  Her ayın belli günleri rutin sağlık kontrolleri yapılmakta, izmir kolejleri, ilkokul, anaokulu, özel okul çocukların büyüme ve gelişmeleri sağlık kartlarına işlenmektedir.
  Gerekli durumlarda rapor hazırlanıp veliye gönderilmektedir. Okulumuz çocukların herhangi bir rahatsızlığı durumunda ilk müdahaleyi yapabilecek donanıma sahiptir.
  Her durumda veli mutlaka ilgili sınıf öğretmeni veya yönetim tarafından bilgilendirilir.
  Okulumuzda temizliği sağlamak ve korumak için çok titiz bir çaba gösterilmektedir.

 • Güvenli Okul

  izmir kolejleri, ilkokul, anaokulu, özel okul Öğrencilerimiz okul ve sınıf kurallarına uyarlar. Bütün ilkokul binamızda yangın alarm sistemi, yangın çıkış ve yangın merdiveni, binanın en uzak köşesine bile ulaşabilecek yangın hortumlarının bulunduğu yangın dolabı ve yangın söndürme cihazları bulunmaktadır. izmir kolejleri, ilkokul, anaokulu, özel okul Bütün dersliklerde çıkış güvenliği düşünülerek kapılar dışarıya açılacak şekilde yapılmıştır. Düşünür Koleji İlkokulu çeşitli bölümlerine yerleştirilmiş 12 kamera ile sürekli izlenmektedir kayıt edilen görüntüler, belirli bir süre arşivde saklanmaktadır. izmir kolejleri, ilkokul, anaokulu, özel okul

 • Doğal Beslenme

  izmir kolejleri, ilkokul, anaokulu, özel okul Gıda güvenliği olmayan, çocuk sağlığı açısından risk oluşturabilecek malzemeler okulumuza alınmaz.
  Doğal, organik ve sağlıklı besinler tercih edilmektedir.
  Gıda mühendisi tarafından kontrol edilip hazırlanan yemek mönüsü ile çocukların sağlıklı gelişmesine destek olunur. izmir kolejleri, ilkokul, anaokulu, özel okul Yemek mönüsü çocukların günlük kalori ihtiyacı ve damak tadı göz önünde bulundurularak hazırlanmaktadır.
  Yemek ve kahvaltılar kendi mutfağımızda hazırlanmakta, öğrencilerimizin beğenisine sunulmaktadır. Her ay yemek listesi velilere verilmekte, çocuğun akşam yiyeceklerinin buna göre planlanması istenmektedir. Çocukların bir arada doğru sofra kurallarını öğrenmeleri, düzenli yemek yeme alışkanlığı edinmeleri sağlanmaktadır.

Ulaşım Hizmeti

✱ İlkokulumuzda ulaşım hizmeti Okulumuzun kendine ait olan Renault Master marka okul servisleri ile yürütülmektedir.
✱ Özel okul otobüsü olarak imal edilen servislerimiz öğrenci taşınması ile ilgili kanun ve yönetmeliklerde belirtilen tüm şartları taşımaktadır.
✱ Servis şoförlerimiz öğrenci taşımacılığında deneyimli olup, Psikoteknik değerlendirme ve SRC belgelerine sahiptir.
✱ Öğrencilerimiz evlerinden yardımcı öğretmen tarafından alınmakta ve teslim edilmektedir.
✱Narlıdere, Balçova, Güzelbahçe, Bademler, Ulamış, Zeytinalanı, Limanreis, Sahilevleri, İnciraltı, Altıevler, Üçkuyular, Narbel, Güzelyalı, Hatay başta olmak üzere İzmir'in birçok semtine servisimiz mevcuttur.